מפקדים

חינוך במעשה - ייעוץ ופרוייקטים חינוכיים

מפקדים

שגרת החיים ביחידה מורכבת ממשימות רבות, לרוב בו זמנית ובמשאבים מוגבלים. הפעילות החינוכית צריכה להתאים לאופי חיים זה ביחידה: הפעילות צריכה להיות תכליתית, מחוברת להוויה היחידתית ומעל הכל לתמוך בחיילים ביצירת משמעות לשירותם הצבאי.

"חינוך במעשה" שם לו למטרה לבנות עבור מפקדים בכוחות הביטחון תוכניות חינוכיות השומרות על מת"ח חינוכי – משמעות, תוכן, חוויה ובכך לשפר את הביצועים של המפקדים בהובלת תהליכים חינוכיים במסגרות שלהם.

"חינוך במעשה", מביא ניסיון רב בפיתוח מפקדים ובהנחייתם מתוך נקודת מבט המשלבת צורך טקטי של המפקד, צורך אסטרטגי של מערכת החינוך הצבאית ועושר בכלים חינוכיים המאפיין את צוות "חינוך במעשה".

הפעילות מבוססת על למידה התנסותית, המאפשרת הפוגה מהעומס בשירות, תוך שמירת אופי הפעילות הצבאית. את המשימות מנהל המפקד ואת הדיונים הוא מוביל, ובכך מפתח את מקומו כמפקד מחנך. החיילים עם המפקד, מנתחים את ההתנהגות המצויה של היחידה לאור נושא הסדנה (צעירים ותיקים, קשר השתיקה, ערכים במשימה) ומגדירים ביחד התנהגות יחידתית רצויה. כך, נוצקת משמעות חדשה לפעילות היחידה, משמעות שהחיילים שותפים לבנייתה ומחויבים אליה יותר. התרבות הארגונית מתחזקת כמו גם האמונה בדרך וגדל מספר השותפים לדרך.

דוגמאות לפעילויות הניתנות במסגרת "חינוך במעשה":

  • ימי עיון התנסותיים – יום עיון (או דו יומי) בתחומי ערכים במשימה
  • ימי אימון למפקדים – יום אימון בנושא "האומץ לפקד", "פיקוד בגובה העיניים", "גבולות וסיכונים"
  • ODT – פעילויות גיבוש, סדנאות לעבודת צוות בהובלת מפקדים
  • "סיורים בתנועה" – היכרות עם הגזרה, שילוב של כתבי חידה מהמורשת העתיקה ומחיי היחידה
  • בית מדרש – למידה מונחית טקסט בסוגיה מחיי היחידה
army1
army2
איך מזמינים אותנו?
"חינוך במעשה" הוא ספק מוכר של משרד הביטחון ברשימת המכונים
ניתן להזמין ימי עיון, סדנאות וסיורים של "חינוך במעשה" דרך מוקד שרותי חינוך: 03-7372062, 03-7374563, 03-7373591, 03-7372417

פנו אלינו לייעוץ ללא התחייבות – 052-8609620 שקד, 053-2443374 עמית

היכן אנו פועלים? כמוכם – בכל מקום, בכל זמן ובכל מזג אוויר!

"חינוך במעשה": המומחיות שלנו – האג'נדה שלך, המפקד!